vytvarny-kurz.cz / návody / ubrousková technika / Decopatch

Decopatch


 Videonávod najdete zde.

fotopostup_z_AGE

1. Co budete potřebovat? Decopatch papír, lepidlo na ubrouskovou techniku, plochý štětec, drát, vatové kuličky různých velikostí, dřevěný náramek, povoskovanou nit, ketlovací nýty, náušnice, skleněné korálky.

2.
Decopatch papír natrhejte na menší kousky. U náhrdelníku si vystačíte s malými kousky, u náramku můžete využít i větší, výraznější motivy, které umístíte do středu náramku..

3.
Vatové kuličky si navlékněte na drátek aby jste si nezalepili dírky pro navlékání. Na konci drátku udělejte očko a korálek navlečte až k němu aby se vám při práci netočil a neposouval.

fotopostup_z_AGE2

4.
Plochým štětcem naneste na vatové kuličky lepidlo, přiložte připravený kousek decopatch papíru a štětcem uhlaďte papír od středu ke krajům.

5.
Postup opakujte a jednotlivé kousky papíru při lepení pokládejte okraji mírně přes sebe. Kuličky pak nechte volně na vzduchu uschnout . Stejným postupem můžete vyrobit i náramek na dřevěný polotovar a náušnice.

6.
Po uschnutí lepidla navlékněte kuličky na povoskovanou nit a na její konce připevněte zapínání nebo jen tak zavažte na mašličku. Kuličky na náušnice protáhněte ketlovacím nýtem, přidejte korálky, na konci nýtu udělejte očko a pověste na náušnicový háček.

TIP: Decopatch papíry mají speciální strukturu, díky které se nerozpouští a netrhají při navlhčení lepidlem jako ubrousky. Pod vrstvou papíru neprosvítá podklad zdobeného předmětu a tak jej nemusíte natírat podkladovou barvou. Po zaschnutí lepidla se barvy i kontury navlhčením nerozpouští a zůstávají ostré. Ozdobit decopatch papíry můžete kovové krabičky, dřevěné rámečky nebo můžete dát nový kabát židli po babičce.Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2020 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena