vytvarny-kurz.cz / návody / drátování / Drátování na podložce

Drátování na podložce


tip_dratovani1

1. Co budete potřebovat? Podložku pro drátování, kolíčky k podložce, měděný drát 08, (komponenty vyrobené z drátů menších průměrů se snadno tahem zničí), černý vázací drát, štípací kleště, ketlovací kleště.

2. 3. Připravte a vyzkoušejte si vzor, který budete na destičce vyrábět. Na zkoušku si vezměte raději obyčejný černý žíhaný drát, ať si zbytečně neničíte drahý měděný. Ketlovacími kleštěmi (s kulatými čelistmi) si udělejte první očko a to nasaďte na první kolíček v destičce.

tip_dratovani2

4. Pak postupně přidávejte další kolíčky a drátek vždy otočte kolem přidaného kolíčku. Drátek veďte spodem a nahoru okolo kolíčku a utáhněte (v našem případě bude drátek tvořit vzor ležaté osmičky).

5. Nakonec obtočte drátek kolem posledního kolíčku a zbytek drátu ustřihněte tak, aby poslední otočka udělala pravidelné očko.

6. Hotový díl stáhněte z kolíčků a díly pak můžete spojovat k sobě ketlováním nebo jen přidejte náušnicový háček. Jednotlivé díly můžete zpevnit mírným rozklepáním na kovadlince.
Díly vyráběné touto technikou však nedělejte příliš velké a složité, šperky takto vyrobené by se mohly snadno tahem zdeformovat.

ukazka_dratkovani
Několik jednoduchých tipů výroby bižuterních komponentů - základy pro náhrdelníky nebo náramky s přidaným ketlovaným korálkem.  Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2019 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena