vytvarny-kurz.cz / návody / korálkování a výroba bižuterie / Kytička z dvoudírkových TWIN korálků

Kytička z dvoudírkových TWIN korálků


Korálky TWIN českého výrobce Preciosa Ornela jsou k dostání na našem e-shopu v nádherných irisových barvách!  Korálky mají oválný tvar, dvě dírky a rozměr 2,5 x 5 mm. Překvapí vás, jak rychle a jednoduše se s nimi pracuje a jaké možnosti skýtá využití těchto korálků při výrobě bižuterie. Připravili jsme pro vás jednoduchý projekt, který však má řadu variant a každý váš výrobek tak může být neopakovatelným originálem. Od jednoduchých náušnic, přes střapatý náramek až po bohatý náhrdelník.

tip_twin_koralky

1. Co budete potřebovat? Silonový vlasec o průměru. 0,15 mm nebo NYMO nit, dvoudírkové korálky TWIN (na jeden pár náušnic budete potřebovat 40 ks korálků), bižuterní jehlu, skleněné voskované perle 6 mm, spojovací kroužky, karabinku (na náramek), afroháčky (na náušnice).

2. Pokud budete pracovat se silonem, zastřihněte jej šikmo do špičky, bude se vám lépe do jehly navlékat. Navlékněte najednou 10 korálků, pevně je stáhněte do kroužku a svažte dvěma uzlíky. Ponechte si ještě cca 15 cm silonu na zapošití.

3. Silon s navlečenou jehlou nám teď vychází ze spodní dírky korálku. Protáhneme jej vrchní dírkou stejného korálku.

tip_twin_koralky2

4. Mezi každou dvojici všijte nový korálek. Po dokončení celé řady protáhněte ještě silon vedlejším korálkem, pro zpevnění můžete protáhnout silonem celou tuto řadu a zapošijte dvojitým uzlíkem. První střapatou kytičku tak máte hotovou.

5. Jehlu protáhněte zpět do spodní dírky korálku a přišijte uvnitř květu voskovou perličku pro plastický střed. Opět silon zajistěte dvojitým uzlíkem a ustřihněte. Horní volnou dírkou protáhněte spojovací kroužek, nebo jej přišijte a připevněte afroháček. Letní kytičky, které budou zdobit vaše uši jsou hotové!

5. Pokud vyrábíte náramek, nezapomeňte si pro výrobu poslední kytičky připravit dostatečně dlouhý silon a celý náramek včetně zapínání sešijte najednou. Vlastní fantazii při kompletaci náramku nebo náhrdelníku se meze nekladou. I takto jednoduchý nápad má řadu variant. Můžete zkusit kombinaci kytiček se základnou z 10 korálků a menších z 6 nebo 8, sešijte si náramek cik cak a když budete mít kytičky hotové, určitě budou hezky vypadat našité na vašich semišových balerínkách nebo večerní kabelce.

Přejeme hodně úspěchů při šití a máte-li nějaký hezký projekt z těchto dvoudírkových potvůrek, pochlubte se s pošlete nám fotografii, zveřejníme je v naší fotogalerii.

twin_koralky_novinkyPřidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2019 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena