vytvarny-kurz.cz / návody / výroba dekorací / Lapač snů

Lapač snů


Podle starých indiánských legend zahánějí lapače snů zlé duchy a zachytí špatné sny do sítě. Ty hezké pak po peří sklouznou do duše spícího člověka. A i když na pověry nevěříte, můžete si vyrobit tuto krásnou dekoraci do ložnice. Protože co kdyby na tom přece jen něco bylo...

1. Co budete potřebovat: dřevěný kruh pro lapač snů o průměru 12 cm, provázek nebo přízi, dřevěné korálky, tavnou pistoli, nůžky, barevná peříčka.

2. Na začátku si ponechejte 10 cm provázku pro vytvoření poutka a provázek omotejte kolem celého kruhu smyčkami těsně vedle sebe tak, aby základ kruhu neprosvítal. Konce provázku svažte a vyrobte poutko.

3. Poté začněte vyplétat mřížku. Ve směru hodinových ručiček začněte volně omotávat přízi kolem kruhu v pravidelných rozestupech a každou další smyčkou pokračujte směrem ke středu.

4. Na provázek můžete navléknout dřevěné korálky a v průběhu vyplétání je do sítě zapracujte.

5. Poté, co dopletete síť do středu kruhu, utáhněte provázek tak, aby se síť napnula. Do středu umístěte větší korálek, do kterého schováte uzlík, jímž výplet zakončíte.

6. Na šňůrky různých délek připevněte tavnou pistolí peříčka a korálky, přivažte je na lapač a hotový jej zavěste do prostoru.

 Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2020 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena