vytvarny-kurz.cz / návody / korálkování a výroba bižuterie / Náušnice z Foamiranu

Náušnice z Foamiranu


 

\1. Co budete potřebovat: Foamiran, žehličku,květinové pestíky, zelenou květinovou pásku, náušnicový háček, ploché a ketlovací kleště, razítkovací podušku nebo olejové pastely, vlhčený ubrousek, očkovou jehlu, nůžky.

2. Z plátu Foamiranu si vystřihněte dva čtverečky 4 - 5 x 5 cm (podle požadované velikosti náušnic), a čtverečky složte na čtvrtinu.

3. Složené čtverečky obstřihněte podle nákresu buď do špičky nebo do kulata, tím ovlivníte výsledný tvar a vzhled kytičky.

\

4. Vzniklou čtyřlistou kytičku z obou stran po krajích lístků nabarvěte pomocí vlhčeného ubrousku a razítkovací podušky nebo s využitím olejových pastelů. Nezapomeňte na hrany!

5. Kytičku přiložte na žehličku (bez napařování, stupeň 2). Po nahřátí Foamiran od žehlící plochy sám "odskočí".

6. Lístky poskládejte na sebe, stočte a chvíli je stočené žmoulejte v ruce. Květ se tak natvaruje a materiál se v ruce ztenčí.

\

7. Do očkové jehly navlékněte dva  přehnuté pestíky a kleštěmi zmáčkněte  očko pevně k sobě.  Jehlu protáhněte středem květu a ten mírně natvarujte.

8. Střed květu omotejte pevně kouskem zelené květinové pásky kterou mírně natahujte, tím se uvolní lepidlo v ní obsažené a páska ke kytičce dobře přilne.

9. Očkovou jehlu ohněte do pravého úhlu a ketlovacími kleštěmi vytvořte očko pro zavěšení náušnicového háčku.Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2020 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena