vytvarny-kurz.cz / návody / výroba dekorací / Růže z Foamiranu

Růže z Foamiranu


Naskladnili jsme iránský Foamiran  a vše potřebné k výrobě květin, tak neváhejte a objednávejte, je to silně návyková záležitost :-) . Včera jsem si hrála dlouho do noci a když jsem k vyrobenému květu utrhla lístky z plané růže co mi roste na zahradě, tak to nemá chybu.

Pravda, růže už mi jdou, lístky (tak aby odpovídaly mému smyslu pro detail) ještě ne, tak proč je nenahradit živými, na zahradě mám víc listů než růží :-). Váza z vodou s živými listy ještě umocnila zdání živého květu.

 

Postup:  Z kousku alobalu si zmačkejte tvar kapky, napíchněte na květinový drát a zajistěte tavnou pistolí. Připravte si čtverčky Foamiranu cca 5 cm, 5,5 a 6 cm (množství a velikost čtverečků záleží na velikosti a bohatosti květu který vyrábíte).

Čtverečky přehněte na čtvrtinu a okraje obstřihněte dokulata. Vznikne vám tvar čtyřlístku se zaoblenými rožky.  Pomocí podušky Distress, popř. olejovými pastely a houbičkou či vlhčenými ubrousky světlý Foamiran na hraně lístku a po okrajích z obou stran nastínujte - jen pro lehký pastelový odstín jako na obrázku. Uvnitř lístku pak naneste jemně s neznatelným přechodem zelenou a žlutou ...)

Barvení určitě vyzkoušejte, květ z čistého Foamiranu a ten samý s jemným pastelovým zabarvením je 100 a jedno.  Asi jako když vymaluje omalovánku dítě  pastelkou a pak si ten stejný obrázek vezmete do ruky vy a vystínujete .... 

Podívejte se na fotopostup u náušnic - máte tam detail skládání, stříhání a barvení Foamiranu.

Pozn. S vlhčeným ubrouskem můžete využít pro tónování i např. trojhranné voskovky...mám vyzkoušeno!

Připravené "čtyřlístky" přiložte na žehličku (cca stupeň 2). Po chvilce nahřátí, materiál od plochy sám „odskočí“. Všechny zahřáté lístky stočte (srolujte) v ruce jako když likvidujete obal od bonbónu :-) a stočené odložte. Chvilku je tomu třeba věnovat, ale myslete na to, jak vám půjdou lístky krásně natvarovat. Čím větší plocha, tím lépe se pak materiál tvaruje. Jemně, materiál je náchylný k protržení Chce to prostě trochu cviku ať víte, co si můžete k Foamiranu dovolit!

Zespodu k připravenému drátu s alobalem napíchněte první čtyřlístek a natvarujte  lístky poupěte tak, aby jste zakryli slzičku z alobalu. Tavnou pistolí vždy další lístek přilepte ke spodní části květu. Přidávejte další větší lístky (každý další vždy okrajem překryje ten předchozí) a tvarujte květ. Můžete si nastříhat a lepit i jednotlivé lístky - tomu se při tvorbě bohatého květu nakonec stejně nevyhnete, ale pro začátek vám připravené čtyřlístky znatelně ulehčí práci. Zakonec zespodu přidejte ze zeleného Foamiranu lístky (na čtverečku zelené barvy si párátkem naznačte 5 štíhlých lístků, vystřihněte, nahřejte, stočte a vytvarujte).

Při stříhání nemusíte být perfektní, zbytečně neubírejte materiál při stříhání dokonalého lístku, když lístek srolujete, nějaká malá nerovnost se stejně nepozná, naopak bude to vypadat přirozeně.

Pro dotvoření květů máme na našem e-shopu v sekci Výroba dekorací v nabídce také barevné pestíky, žilkovače, drátky, zelenou floristickou pásku aj.

Pozn: Květ na fotografii je z Foamiranu slonovinové barvy, zdobený poduškou Distress Viktorian Velvet. Růže má průměr 6 cm a je vyrobena cca z poloviny archu.

TIP: Máte-li Big Shot - máte vyhráno, párkrát zatočíte kličkou a s tou správnou vyřezávací šablonou máte hromadu lístků raz dva! Na fotce jsou květy z 6 ks kytiček ze startovní sady Big Shot Starter Kit, Foamiran světle růžový odstín, dozdobený olejovými pastely a pestíky.

 Komentáře:

Květy z foamiranu


Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2020 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena