vytvarny-kurz.cz / návody / korálkování a výroba bižuterie / Shamballa klíčenka

Shamballa klíčenka


 Videonávod s postupem najdete zde.

Celková spotřeba: cca 1 – 1,2 m kulaté stužky, voskové nitě, provázek aj., 6 korálků

Na základ použijte dvě stužky cca 35 cm dlouhé, které smyčkou provlékněte kroužkem na klíče a utáhněte tak, aby byly přeloženy cca v polovině. Pro další postup jim budeme říkat „vodící stužky“

Další stužkou, 50 cm dlouhou, budeme stužky, které jsme pověsili na kroužek oplétat. Tuto nit zavažte kolem vodících stužek na jednoduchý uzlík. Oba konce oplétací stužky by měly být přibližně stejně dlouhé.

S touto stužkou pak začněte dělat uzlíky:
Vezměte její levý konec (každý uzlík budete začínat vždy nití, která leží vlevo), nechejte si malou smyčku a přeložte ji vrchem přes vodicí stužky. Pravou nit přes ni vrchem přeložte, podvlečte pod vodicí stužky a do připravené smyčky ji protáhněte spodem. Uzlík utáhněte.

zjednodušeně : vrchem, vrchem, spodem do smyčky

Pak vezměte opět nit, která je vlevo, nechejte malou smyčku a nit veďte spodem pod vodícími stužkami. Pravou nit podvlečte pod levou a do smyčky ji vložte vrchem přes vodicí nit. Uzlík opět utáhněte.

zjednodušeně : spodem, spodem, vrchem do smyčky

Tyto dva uzlíky stále střídejte, nakonec udělejte klasický jednoduchý uzlík, který můžete zakápnout kapkou lepidla, aby lépe držel a na všechny nitě pak navlečte korálky a zajistěte je uzlíkem.Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2019 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena