vytvarny-kurz.cz / návody / korálkování a výroba bižuterie / Šitý náramek z TWIN korálků

Šitý náramek z TWIN korálků


tip_twin_naramek1

1. Co budete potřebovat? Silonový vlasec 0,15 nebo NYMO nit, jehlu na navlékání korálků, TWIN korálky a bižuterní zapínání. Nit nebo vlasec na náramek si pečlivě odměřte (cca 6x délka náramku + 40 cm na zapošití) tak, ať celý náramek ušijete najednou. V první řadě navlékejte střídavě TWIN korálky a kulatý rokajl vel. 11. První řada začíná a končí twinem. V první a v poslední řadě budete mít vždy lichý počet twinů. Nezapomeňte si také na začátku si nechat min. 20 cm  vlasce na zapošití.

2. V druhé až páté řadě všívejte do mezer z předchozí řady TWIN korálky. Vlasec nebo nit pečlivě utahujte. Na obrázku je nit povolená tak aby bylo dobře vidět, jak prochází jednotlivými řadami korálků.

tip_twin_naramek2

3. V poslední řadě doplňte do mezer mezi twiny opět kulatý rokajl vel. 11. Pokud jste na šití náramku použili NYMO nit, po ukončení práce jej ještě jednou celý prošijte pro jeho větší pevnost. Po zapošití obou konců a prošití náramku máte polotovar, který má na obou koncích nad sebou tři TWIN korálky.

4.  Teď už zbývá opatřit náramek zapínáním. Máte-li ramínko s třemi otvory, můžete jej přišít spolu se zapínáním, nebo můžete k středovému TWINU přišít  poutko z  kulatých rokajlových korálků a na druhé straně náramku kulatý korálek nebo ozdobný knoflík. Tady už záleží jen na vaší fantazii. Přejeme příjemné nošení a budeme rádi, když nám pošlete fotografii vašich náramků, rádi je v naší galerii zveřejníme.

TIP:  Udělejte si nejprve vzorek a spočtěte si počet korálků, které budete potřebovat pro požadovanou délku náramku. Nezapomeňte připočíst délku zapínání.

 Pokud budete používat magnetické zapínání, přidejte kousek řetízku jako pojistku, aby při náhodném oddělení magnetů náramek na ruce jen povolil, ale nespadl.

naramekPřidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2019 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena