vytvarny-kurz.cz / návody / práce s papírem / Skládaná květinová koule

Skládaná květinová koule


  1. Co budete potřebovat: 2x karton A4 s potiskem, šablonu na výrobu skládané květinové koule, nůžky, korálek, silon nebo stužku k zavěšení. 
  2. Sada obsahuje 3 velikosti šablon. Pro každou velikost koule si obkreslete z oboustranného potištěného papíru 12 ks kytiček v jedné velikosti. Na košíček budete potřebovat 6 ks kytiček a proužek o šířce 1 cm pro ouško.
  3. Nůžkami vystřihněte kytičky po obvodu a každou kytičku nastřihněte podle předkreslených zářezů.

  1. Do první kytičky si na dno nakreslete malou tečku, budete lépe vidět, jak se vám koule tvaruje. Do dna (první kytičky) zasuňte další a ty spolu spojte zasunutím do zářezu po obvodu kolem dokola. Pak přidejte dalších 5 kytiček a nakonec je spojte poslední kytičkou.
  2. Spojením první kytičky (dna) a dalších pěti získáte  tvar malého košíčku. Tento polotovar můžete použít jako mističku na skladkosti pro koledníky nebo na vajíčko. 
  3. Budete-li chtít kouli pověsit, do středu poslední kytičky před spojením udělejte dírku, provlékněte stužku nebo silon a zafixujte uzlíkem nebo korálkem.

TIP: Dětem se bude koule lépe dělat, když si připraví kytičky ze dvou barev (6+6) tak, aby se jednotlivé barvy lépe rozeznávaly.

 

No a co tak využít kouli jako netradiční krabičku?

Pište mi vaše nápady
a zase se budu těšit
na vaše fotografie!

Iva

 

 Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2020 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena