vytvarny-kurz.cz / návody / malujeme na textil / Veselé tenisky

Veselé tenisky


Relaxační kreslení zentangle je stále oblíbenější. Vyzkoušeli jste ho na textil? Pokud ne, můžete si podle návodu připomenout odcházející léto a vyrobit s dětmi do školy veselé pestrobarevné tenisky.

1. Co budete potřebovat?  Bílé textilní tenisky, tekuté textilní barvy ve spreji, ideálně 2-3 vzájemně ladící odstíny, štětec, černý permanentní fix na textil s tenkou špičkou.

2. Před barvením si tenisky vycpěte papírovými ubrousky, aby nedošlo k nežádoucímu zabarvení vnitřku, a zakryjte si i pracovní plochu. Tekuté barvy ve spreji se nanášejí ze vzdálenosti cca 10 cm v nepravidelných plochách, postupně střídejte barvy, které se mohou i částečně překrývat. 

3. Pokud chcete docílit přesněji ohraničených ploch, můžete si odlít trochu tekuté barvy do víčka a nanášet ji štětcem. Tento způsob je vhodný zejména pro menší děti. Chcete-li pastelové odstíny, tenisky nejprve navlhčete vodou.

4. Po zaschnutí barevného podkladu si tenkým permanentním fixem rozdělte jednotlivé barevné plochy, které budete následně vyplňovat zentangle vzory. Můžete se přitom vést hranicemi jednotlivých barev nebo kreslit čistě podle své fantazie.

5. Po nakreslení hranic si můžete začít hrát s vyplňováním jednotlivých ploch. Tečky, čárky, šrafování, puntíky, srdíčka, ale i složitější vzory dle své fantazie - vše je dovoleno. Takto postupně vyplňte všechny vyznačené plochy, popřípadě můžete některé malé nechat i prázdné.

6. U druhé tenisky postupujte obdobně, jen plochy a kresby budou samozřejmě jiné - podle toho, jak se nám podařilo připravit barevný podklad. Hotové tenisky můžete pro větší stálost barev zafixovat v el. troubě 15 minut při teplotě 130°C (nepoužívejte horkovzduch). Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2020 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena