vytvarny-kurz.cz / Novinky

FOAMIRAN skladem!


Pátek 30. 6. 2017

Foamiran - že nevíte co to je? 

Nejčastěji se tato tenká pěnovka s příjemným, takřka semišovým povrchem používá ve floristice, scrapbookingu, při výrobě módních doplňků  - zejména pro výrobu květin, které na první pohled snadno zaměníte s živým květem. Název Foamiran vychází ze jména iránské firmy Foam Iran Company která jej vyrábí.

Foamiran je netoxický, plastický, za tepla snadno tvarovatelný, má jemnou porézní strukturu a absorbuje vodu jen v minimálním množství. Tloušťka je 0,8 mm.  Dodavatelé uvádí, že mírné barevné nesrovnalosti a dírky či póry nejsou vadou materiálu a vznikají při výrobě. Vzhledem k tomu, že lístky barvíte, mačkáte a lisujete do forem, těmito drobným odchylkami bych se opravdu nezabývala.

 

Na stříhání můžete použít nůžky nebo máte-li Big Shot výsekové šablony nebo nože s motivem květů a lístků, usnadníte si práci s přípravou.  A věřte, že u bohatých květin těch lístků budete potřebovat oooooopravdu hodně :-)

 

Lístky můžete dobarvit  různými barvami, nejčastěji se používají razítkovací podušky, pastely, a olejové pastely a vlhčené ubrousky vám pomohou zapracovat barvy do lístků v přirozených jemných barevných přechodech. " Barvení určitě vyzkoušejte, květ z čistého Foamiranu a ten samý s jemným pastelovým zabarvením je 100 a jedno. Hotové květy odolávají povětrnostním vlivům" jak jsem někde četla, ale vyzkouším na venkovním věnci a dám vědět. Samozřejmě pokud je barvíte, je nutno vyzkoušet trvanlivost barev. Jiné nároky však budete mít když tvoříte květ do interiéru jako dekoraci a jiné pri výrobě oděvního doplňku.

 

Pak budete ještě potřebovat k práci žehličku. Nebojte se, můžete použít i tu svou domácí se kterou žehlíte, nijak se nepoškodí. Jakmile se materál nahřeje, sám od žehlící plochy odskočí. Pak je připraven na tvarování.

 

Dost teorie, nechci vás nudit, jdeme do praxe. Cena 22 korun za arch Foamiranu vaší peněžence neublíží a určitě si tvoření s tímto zajímavým materiálem užijete!

Návod na růži z Foamiranu najdete  zde  a materiál můžete zakoupit na našem e-shopu

      

 « Zpět

vyhledat
Copyright © 2007 - 2018 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena