vytvarny-kurz.cz / Výtvarné techniky / Keramika a modelování

Keramika a modelování


technika_keramika
Na začátku je kus hlíny nebo modelovací hmoty a dvě šikovné ruce. Na konci pak kachle, čajová souprava nebo třeba jen keramický knoflík pro štěstí.
Modelování je prostorovým vyjádřením okolního světa, rozvíjí jemnou motoriku malých dětí, jejich trpělivost a je báječnou relaxací pro všechny bez rozdílu věku.

Tipy

Ozdoby z odlévacího prášku

Fotogalerie 

Materiál

Hlína - máte-li k dipozici vypalovací pec na keramiku, pak je hlína pro své vlastnosti přírodního materiálu tou správnou volbou. K dispozici je však pouze na našich kamenných prodejnách, tento materiál poštou nezasíláme.
Povrchová úprava keramiky  - můžete použít glazury, (práškové nebo tekuté), engoby, barvítka nebo pro vytvoření umělecké patiny Fepren a Burel.
Modelovací hmoty - tam, kde modelujeme jen v domácích podmínkách bez možnosti výpalu v peci, použijeme samotvrdnoucí  nebo jinou modelovací hmotu. Samostatnou kapitolou je pak tvorba z polymerových modelovacích hmot, jako je např. FIMO.
Odlévání  - pomocí práškové odlévací hmoty v barvě terracotta nebo bílá, která se smíchá s vodou můžete odlévat do speciálních silikonových forem drobné tvary.

Pomůcky

Na našich prodejnách najdete široký sortiment pomůcek pro  malé i velké keramiky, začátečníky i zkušené točíře. Plastové i dřevěné sady nástrojů k modelování, vykrajovátka různých tvarů, očka, aj.

Publikace

Keramické tvoření pro každého 

Keramika od jara do zimy - Jitka Ščerbová


Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2020 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena