vytvarny-kurz.cz / Výtvarné techniky / Korálkování a výroba bižuterie

Korálkování a výroba bižuterie


technika_koralky
Ať jsme ženy velké nebo malé, kouzlu malých blýskavých korálků jsme propadly všechny. Malé princezny navlékají na gumičku barevné korálky nebo potěší kamarádky přívěškem na klíče, slečny si do tanečních vyrábí extravagantní náušnice a  dámy  pak na plese nebo v divadle oslňují originálními šitými šperky z vlastní dílny.
Vítejte v korálkovém světě !

Tipy

Šitý náramek z TWIN korálků
Kytička z dvoudírkových TWIN korálků
Náhrdelník z tyrkenitu na bižuterním lanku

Fotogalerie

Materiál

Korálky - podle materiálu, ze kterého jsou korálky vyrobeny se setkáte především se skleněnými korálky - rocail různých velikostí, mačkané,  broušené korálky, ohňovky, voskované perle, nebo  korálky ze dřeva, kovu, plastu, rohoviny, keramiky, vrtané polodrahokamy aj.
Různá bývá také kvalita korálků. Kvalitní české korálky jsou známé po celém světe, levné korálky z Číny odpovídají svou kvalitou nízké ceně a zvláštní kapitolou jsou japonské korálky TOHO a MYUKI které se vyznačují precizním zpracováním, lehkostí  a velkým, širokým průtahem. Při výrobě šitých šperků i ty nejmenší korálky protáhnete jehlou a korálkovou nití několikrát za sebou.
Bižuterní komponenty - slouží ke kompletaci šperků. Náušnicové díly, zapínání, bižuterní nýty a jehly, zamačkávací rocail aj.
Návlekový materiál - kovové obruče, nylonové lanka, kůže, korálkové nitě, speciální tenké jehly pro navlékání korálků, pružná lycra, řetízky nebo aranžérský silon - v široké nabídce si vybere každý podle druhu šperků který budete tvořit.
Nářadí - k výbavě každé korálkářky patří bižuterní kleště. Pro začátek vám postačí ketlovací  kleště s kulatými čelistmi pro ohýbání drátků a nýtků do kulatého tvaru, ploché kleště s plochými hladkými čelistmi  a štípací kleště. 
Pomůcky - zajímavou pomůckou je dřevěný stávek na výrobu tkaných náramků a náhrdelníků z korálků na osnově.

Publikace

Šité šperky z korálků - Radka Fleková
Šité korálky - Jitka Sůsová
Šperky z korálků - Lucie Kyselová
TOPP Zvířátka z korálků III 
TOPP Figurky z korálků - ploché i plastické
TOPP Kouzelný svět z korálků
TOPP Nylonové náramky a ozdoby


Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2020 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena