vytvarny-kurz.cz / Výtvarné techniky / Odlévaná mýdla

Odlévaná mýdla


technika_mydlo
Řemeslo starých mydlářských mistrů nás láká i dnes a tvořivé  ruce nabídka  jednoduchých obdélníkových mýdel v obchodě, lišících se pouze vůní a barvou, tvořivé ruce rozhodně neuspokojí.

Tipy

Odlévaná mýdla

Materiál

Mýdlová hmota - nejčastěji se setkáte s bílou a čirou mýdlovou hmotou, kterou stačí pouze rozpustit na plotýnce.  Mýdlová hmota se nevaří, ihned po rozpuštění se odlévá do forem. Formy na mýdlo musí být pružné, aby se po zatuhnutí dala mýdla dobře vyklápět. Mýdlová hmota tuhne 30 - minut až tři hodiny, podle velikosti a tloušťky odlévaných tvarů.

Pomůcky

Formy -  můžete použít buď originální formy k odlévání mýdel, nebo kvalitní silikonové formy , které se vyrábějí s různými zajímavými vzory - srdce, mořské plody, dětské motivy ...
Barvítka - mýdlová hmota se barví speciálními barvítky, která však dávkujte velmi opatrně. Zejména u čiré mýdlové hmoty stačí jen kousek barvítka aby se mýdlo zabarvilo a zároveň si ponechalo svou průhlednost.
Přísady  - do mýdel můžete při odlévání přidávat také různé sušené bylinky, mletou kávu, nebo aroma  pro vůni a originální vzhled.

Publikace

Vyrábíme glycerinová mýdla - Jaroslav Šabatka


Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2020 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena