vytvarny-kurz.cz / Výtvarné techniky / Práce s papírem

Práce s papírem

technika_papir

Kupovaná přání a křiklavé, lesklé dárkové tašky už dávno vyšly z módy. Vlastnoručně vyrobená gratulace s nápadem a vtipem a malé  drobné dárky balené s láskou a originalitou potěší víc, než drahé dary.

Tipy

Náramek z papírových korálků
Quilling na hřebínku - druhý díl
Quilling na hřebnínku - první díl

Rýhovací deska na výrobu obálek - jak na to

Francouzské záložky do knih

Skládaní motýlci - magické trojboké voskovky
Skládané hvězdičky
Andílek z quillingu - zimní inspirace
Jarní závěsná květinová dekorace
Kusudama - skládaná kytička z papíru

Fotogalerie

Materiál

Papír - na našich kamenných prodejnách najdete nepřeberné množství papíru, ať už kancelářský papír pro běžnou potřebu, nebo papír pro kreativní tvorbu lišící se zpracováním, velikostí, strukturou, potiskem a gramáží.
Na našem e-shopu jsme pro vás připravili výběr barevných papírů 80 g, náčrtníky a kreslící kartony pro školáky, tónované barevné papíry 160g i fotokartony 300 g.
Kartony jsou k dostání i s potiskem kytiček, puntíků, kostiček a srdíček v gramáži 220 g.
Objednat si můžete také 20 odstínů vlnité lepenky v různých formátech, 46 druhů krepových papírů nebo exkluzivně i 6 druhů ručního papíru ve formátu A4 s obálkami pro vaše osobité svatební oznámení, gratulace nebo pozvánky.
Skládané papírové hvězdičky - vycházejí z oblíbené techniky skládání čajových sáčků. Naše firma pro vás připravila 8 celoročních a 8 vánočních motivů pro skládání ozdobných hvězdiček na dárky nebo blahopřání.
Quilling  - technika stáčení  tenkých proužků papíru. Vyrábí se z nich přání, ozdoby na dárkové balení nebo dekorační prostorové tvary. Začátečníkům je určena jednoduchá sada s navíječem a 40 ks proužky, pokročilí mohou tvořit ze sad barevných proužků  (250 ks 3mm*30 cm nebo 400 ks 3mm*16 cm). 

V nabídce máme také hřebínek na quilling a publikaci Quilling na hřebínku,  která vás naučí pracovat s touto zajímavou pomůckou.

Pomůcky

Výsekové strojky -  u papírového tvoření se určitě neobejdete bez výsekových strojů, které ozdobí jednoduché papírové krabičky a přání lístky, motýlky, kytičkami nebo srdíčky. Nejsou však nezničitelné, proto dbejte doporučení výrobce a nepoužívejte je na papíry vyšších gramáží (max. 220 g).
Šablony na krabičky - každý dárek, obzvlášť vlastnoručně vyrobený musíme také patřičně originálně zabalit. Připravili jsme pro vás 8 druhů šablon podle kterých si vyrobíte  jednoduché krabičky ve tvaru čtverce, obdélníku nebo trojúhelníku a vzájemnou kombinací těchto šablon můžete vyrábět i prostorové tvary - kabelky, pokladničky, nebo třeba zvířátka.
Tělo pro hroty - na něj se dají našroubovat  kovové hroty -  na embossing nebo na stáčení proužků (quilling).
BIG SHOT univerzální  ruční strojek pro výrobu papírových dekorací (přání, dárkové visačky, jmenovky). Pomocí speciálních nožů můžete vyseknout z papíru různé tvary a s embossovacími kapsami na papíru vytlačíte ozdobné reliéfní vzory. Max. šířka papíru pro průchod strojkem je 15 cm. Na YOU TUBE najdete videa na kterých se můžete podívat na práci s tímto kouzelným strojkem.

Publikace


TOPP Quilling na hřebínku
1894

 


Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2020 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena