vytvarny-kurz.cz / Výtvarné techniky / Slupovací barvy

Slupovací barvy

Malovat slupovacími barvami zvládnou i malé děti. Ale není to technika určená jen dětem! Slupovacími barvami - někdy také nazývané windowcolor se vyrábějí závěsné obrázky do dětských pokojů, ozdobí vám kuchyňskou linku, a na bílých kachličkách v koupelně můžete mít každý den novou rybičku nebo ozdobný barevný filigrán.

Fotogalerie

Materiál

Slupovací barvy - na trhu jsou k dostání barvy různých výrobců v různých cenových relacích. Většinou platí, že levnější barvy na světle rychle ztrácejí své syté odstíny a také rychleji vysychají a lámou se. Malování slupovacími barvami se však používá  především pro výrobu jednorázových dekorací, a tak je cena  při nákupu často to nejdůležitější.
Konturami -  si namalujte na euro folii obrysové linky a  řidšími barvami pak vybarvíte plochy. Pokud budete  obrázky z folie přenášet na jinou hladkou plochu, zkontrolujte, zda jsou plochy dobře vybarvené a zda mezi barevnou plochou a konturou nejsou prázdná místa - obrázky by se trhaly. Začátečníkům můžete zakoupit i dárkové sady které obsahují malé balení kontury, barvy, folie i několik předloh pro malování. 

Pomůcky

Kancelářské EURO folie - dovnitř vložte šablonu, linky obtáhněte konturou a plochy vybarvěte barvami. Po důkladném zaschnutí (cca 24 hodin) barvy dokonale zprůhlední, obrázek můžete sloupnout a přenést na hladkou plochu (okna, dveře, lednice, kachličky aj.).
Pevná folie -  se používá pro výrobu závěsů. Obrázek namalujte přímo na folii a  po zaschnutí obrázek vystřihněte i s folií. Nespotřebujete tolik barvy a nějaká ta drobná chybička se ztratí.
Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2020 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena