vytvarny-kurz.cz / Výtvarné techniky / Smalty na plotýnce

Smalty na plotýnce

Drobná umělecká dílka ze smaltu teď můžete tvořit snadno i doma bez vypalovací pece. Postačí vám malý jednoplotýnkový vařič nebo elektrická vypalovací trouba.
A nemáte-li  zrovna po ruce žádný vhodný plíšek, určitě si vyberete z bohaté nabídky našich polotovarů pro výrobu originální smaltované bižuterie. 

Tipy

Materiál

Smaltovací pudry - práškové pudry pro smaltování na plotýnce. Pudry se taví při teplotě 150°C cca 3-5 minut. Pudry jsou  k dostání neprůhledné, průhledné a s glitry. Pro rovnoměrné dávkování pudru nasaďte na lahvičku originální sítko, nebo kousek punčochy který zajistíte po okrajích gumičkou. Zejména u pudrů které obsahují glitry je vhodné použít originální sítka protože očka v punčoše jsou příliš malá a propadá tak jen spojovací průhledný smalt a glitry zůstávají v lahvičce.

Pomůcky

Výseky - na plotýnce se smaltují především drobné předměty z měděného plechu (přívěšky, náušnice, náramky aj.). 
Mřížka - polotovary posypané vrstvou pudru se položí na mřížku a spolu s ní se postaví na plotýnku. Jako mřížku můžete použít kousek pletiva nebo drátěné sítko na krájení vajec.
Ploché kleště - používejte při přenášení horké mřížky s výseky z plotýnky.
Výsekové strojky na papír - pomocí nich můžete vytvořit šablony s drobnými motivy přes které pak nasypete pudr kontrastní barvy nebo glitry pro efektní zdobení.


Přidat komentář:

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Nadpis: *
Komentář: *
Opište číslo: *
  * Pole označená hvězdičkou a podbarvením jsou povinná.
Pokud přispíváte do komentářů poprvé, seznamte se,
prosím, s pravidly pro publikování příspěvků

vyhledat
Copyright © 2007 - 2020 OPTYS, spol. s r.o.    Tvorba WWW Winternet, Všechna práva vyhrazena